Рівненський театр ляльок

Новини

11серпня

Творча зустріч із акторами Рівненського театру ляльок

4 січня у відділі мистецтв обласної бібліотеки відбулась творча зустріч із акторами Рівненського театру ляльок – Тетяною Єршовою та Іриною Шельвицькою.

Актриси показали уривки з кількох вистав, зокрема «Звідки беруться діти» та «Давай дружити», а також розповіли про свій театральний досвід.


Тетяна Єршова, яка оживляє своїм голосом казкових персонажів, працює в театрі від самого його заснування. Вона неодноразово наголошує, що ляльковий театр – це особливий вид мистецтва:

- Жоден вид мистецтва не має стільки навантаження, як артист театру ляльок. Ти і співаєш, і танцюєш, ти мусиш ще виглядати при тому при всьому, ти мусиш володіти ляльокою, але забувають про те, що лялька - це інструмент.Додамо, що за понад 40 років Рівненський театр ляльок поставив понад 100 вистав як для дітей, так і для  дорослих. За цей період з’явилися різні види ляльок, кількість яких у театрі порахувати практично неможливо. Про свій головний акторський інструмент розповідає актор-ляльковод Ірина Шельвицька:

- Є ляльки Петрушки, або пальчаточна лялька, яка одягається як пальчатка на руку. Лялька-маріонетка - це лялька на нитках. Ще є лялька тростинна та лялька гапітна. Ляльки вертепні - це ляльки, які використовуються в різдвяній дії, коли грається вертеп. Планшетні ляльки - ляльки відкритого ведіння, які пересуваються по рівній поверхні.

Зауважимо, що в Рівненському театрі ляльок працює 19 акторів. Сьогодні репертуар театру – українська та зарубіжна класика. Вистави театру  адресовані практично всім віковим категоріям, навіть дорослим.
 
"Радіо ТРЕК"